godlo-orzel-bialy-w-wersji-konturowej-wzor-nieusankcjonowany-HDbfoiQ

Stypendium MKiDN

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły KAMIL RYBACZYK i MARIUSZ WYCISK znalazło się w gronie 100 uczniów szkół muzycznych, plastycznych i baletowych z całej Polski, którzy otrzymali stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczystość odbyła się 30 października w Sali Balowej Zamku Królewskiego z udziałem wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wandy Zwinogrodzkiej.

20181030_132117

Od lewej: Kamil Rybaczyk uczeń klasy puzonu Sebastiana Wieczorka i Mariusz Wycisk uczeń klasy organów Elżbiety Włosek-Żurawieckiej (fot. S. Rybaczyk)

Podsekretarz stanu w MKiDN Wanda Zwinogrodzka podkreśliła, że „Ministerialne stypendium ma ułatwić laureatowi start w artystyczne życie. Finansowe wsparcie skróci drogę do zakupu wymarzonego instrumentu czy udziału w międzynarodowym konkursie. Ma ono także za zadanie wesprzeć rodziców stypendysty w podejmowaniu istotnych decyzji o przyszłości dziecka.”

20181030_Zwinogrodzka_Stypendia3

Wanda Zwinogrodzka – Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego (fot. D. Matloch)

Dodała również, że „Ma nadzieję, że Wasze sukcesy, dzisiaj podkreślone uzyskaniem rządowego mecenatu, będą inspiracją dla tych wszystkich, którzy aspirują do artystycznych osiągnięć.”

Na uroczystość, która jest wielkim wydarzenie dla środowiska szkół artystycznych – laureaci przyjeżdżają z całej Polski w towarzystwie dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców i osób towarzyszących.

Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Stypendium może być przyznane uczniowi szkoły średniej  artystycznej, który uzyskał za semestr wysoką średnią ocen z przedmiotów artystyczno–zawodowych oraz jest laureatem krajowego lub międzynarodowego konkursu. Kwota stypendium wypłacana jest jednorazowo, by umożliwić realizację indywidualnych potrzeb stypendysty np. zakup instrumentu lub pokrycie kosztów konkursu czy warsztatów.